Dance with me

Biała Podlaska — 20 września 2015 — Udostępnij

Dance with me

Biała Podlaska — 20 września 2015 — Udostępnij

Od 2012 roku to tutaj robimy. Bierzemy te formaty z telewizji i trochę przerabiamy. Mieliśmy już dwie edycje „Moja twarz brzmi znajomo” i „Bialską Bitwę”, którą wzorowaliśmy na „Bitwie na głosy”. A teraz zrobiliśmy „Dance with me. Zatańcz ze mną”. Wszystko jak w telewizji – no prawie.  Bo my to we trzy osoby robimy – ja i dwie koleżanki. Ale zasady są jak w tym programie – profesjonalny tancerz i ktoś, kto jest znany. Tutaj w Białej znany, nie że na świecie. Udało nam się namówić nauczycielkę, rzecznika prasowego policji, zawodnika MMA, kulturystę i pielęgniarkę. Pielęgniarka wygrała. Pięknie zatańczyli. Dlaczego to robimy? Wiesz co, siedzą ludzie przed telewizorami, patrzą na ten Polsat i chcą być częścią tych emocji, które widzą na ekranie. Ja też siedziałem. Oglądałem i w końcu mnie tknęło, że możemy zrobić to samo. Wystarczy, żeby była podobna oprawa – treningi, kamery, backstage, potem wielki szoł ze światłami i publiką. No i żeby jury było takie, co nie tylko pochwali, ale też skrytykuje. Żeby rywalizacja była. Przecież to, co się dzieje na skalę całego kraju, my możemy mieć tutaj na skalę miasta. A co, my jacyś gorsi jesteśmy? Nie możemy się tak bawić?

No to zrobiliśmy. Bilet kosztował minimum 5 złotych, ale można było dać, ile się chce. Cały zysk szedł na cel charytatywny. Udało się zebrać 2643 złote i 62 grosze. Przekażemy je Robertowi, ma cztery lata i porażenie mózgowe. Akurat będzie miał na rehabilitację.

Tadeusz Łazowski, starosta bialski, w rok po wprowadzeniu reformy administracyjnej:

„Muszę przyznać, że do naszego obszaru wpływa mniej środków finansowych niż wcześniej. Mniej mamy na inwestycje komunalne, oświatę, służbę zdrowia – czyli na dziedziny niezbędne. Po likwidacji województwa wiele straciliśmy. Istnieją obawy, czy nasze aspiracje, potrzeby i znaczenie zostaną zaspokojone przez duże województwo. Problem, który należałoby rozwiązać w przyszłości, to dostrzeżenie i określenie roli, jaką ma pełnić Biała Podlaska w gronie innych miast województwa”.

„Słowo Podlasia” 4-10.01.2000

A wiesz, za co ja najbardziej lubię to miasto? Za to, że ono jest pełne ludzi, na których można polegać, ale w takim bardzo głębokim znaczeniu tych słów. Mnie tu nigdy nie spotkało nic złego, a za każdym razem, gdy potrzebowałem pomocy, to ją po prostu dostawałem. Ludzie są tu bezinteresowni, to się widzi na ulicach.