Czym jest wirtualna karta kredytowa i dlaczego warto ją mieć?
Potrzebujesz dodatkowych środków, by „podreperować” swoje finanse? Rynek usług finansowych oferuje mnóstwo możliwości pozyskania gotówki. Do wyboru masz kredyty, pożyczki czy też karty kredytowe. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety. Jednak ostatni z nich może przynieść Ci najwięcej korzyści, zwłaszcza jeśli posiadasz rachunek w banku, w którym chcesz złożyć wniosek o ten plastikowy kartonik. Czy aby na pewno musi on mieć postać fizyczną? Zapoznaj się z narzędziem, jakie pozwoli Ci zapomnieć o noszeniu ze sobą portfela. Wirtualna karta kredytowa, czyli nowoczesne rozwiązanie dostosowane do potrzeb współczesnych klientów banku. Czym ona jest, jak jej używać i dlaczego warto ją mieć? Odpowiadamy – sprawdź!
Wirtualna karta kredytowa – co to takiego?
Tego rodzaju narzędzia płatnicze to nic innego jak wirtualny odpowiednik karty kredytowej. Występują w wersji mobilnej, czyli możesz je mieć na telefonie. Poszczególne aplikacje bankowe, w jakich są one dostępne, umożliwiają Ci dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona. Z instrumentów tych możesz też korzystać poprzez Google Pay lub Apple Pay, uzupełniając dane karty.
Twój „elektroniczny portfel”, by działał prawidłowo, musi być wyposażony w moduł NFC. To technologia pozwalająca na wysyłkę danych do urządzenia znajdującego się w odległości do 20 cm. Dzięki niej Twoja wirtualna karta płatnicza daje Ci takie same funkcjonalności jak fizyczne odpowiedniki umożliwiające płatności zbliżeniowe.
Co więcej, na jej „powierzchni” znajdują się też dokładnie takie informacje jak na standardowych wariantach, czyli:
- - numer karty,
- - kod CVV/CVC,
- - data ważności karty.
Pamiętaj, że taki produkt inaczej niż warianty debetowe pozwala Ci korzystać ze środków udostępnionych przez bank – w ramach limitu kredytowego. To, czy w ogóle uda Ci się go otrzymać, zależy od Twojej wiarygodności finansowej.
Rodzaje mobilnych kart
Miej świadomość, że mobilna karta kredytowa (https://www.santander.pl/klient-indywidualny/karty-platnosci-i-kantor/mobilna-karta-kredytowa) to nie jedyny wariant, który oferują banki. Zobacz, jakie jeszcze instrumenty płatnicze mogą występować w wersji wirtualnej.
Debetowe
Tego typu produkty możesz zamówić, jeżeli masz konto bankowe. Wirtualne karty debetowe pozwalają Ci na korzystanie ze środków, jakimi dysponujesz na swoim osobistym rachunku w banku.
Prepaid
Instrumenty płatnicze, jakimi są mobilne karty przedpłacone (prepaid) umożliwiają realizowanie różnych transakcji, np. zakupy w internecie, na określoną kwotę. Jej wysokość zależy od sumy środków wpłaconych na przypisane do nich konto.
Walutowe
Szczególnie przydatne, gdy często zamawiasz produkty z zagranicznych sklepów internetowych. Dzięki nim możesz liczyć na korzystne kursy walut.
Karta mobilna – jak jej używać?
Wiesz już, że podstawę stanowi moduł NFC. Aby prawidłowo dokonać płatności mobilną kartą, wystarczy, że:
- - odblokujesz ekran telefonu,
- - zbliżysz go do terminala,
- - potwierdzisz płatność PIN-em (jeżeli przekracza wartość 100 zł).
Pamiętaj, że aby transakcje zawsze przebiegały bezproblemowo, antena NFC musi być włączona. Chcąc wykorzystać takie metody płatności, połączenie z internetem jest zbędne, tak samo, jak logowanie do aplikacji mobilnej banku.
Wirtualne karty płatnicze dają Ci również możliwość wypłacania gotówki z bankomatów, które są wyposażone w czytniki zbliżeniowe. Sposób użycia wygląda podobnie, jak przy płatnościach telefonem, z tą różnicą, iż w tym wypadku zawsze musisz potwierdzić transakcję PIN-em, ze względu na bezpieczeństwo finansów.
Mobilne fundusze wykorzystasz też, dokonując zakupów online. Przechodząc do płatności za zamówienie, jeżeli korzystasz z Google Pay lub Apple Pay, dana forma uiszczenia rachunku powinna wyświetlić się automatycznie. Następnie musisz tylko potwierdzić dyspozycję.
Zalety wirtualnych kart
Do dodatkowych korzyści, jakie przemawiają za stosowaniem wirtualnych kart płatniczych, należy zaliczyć:
- - bezpieczeństwo – cyberzagrożenia częściej dotykają właścicieli zwykłych narzędzi płatniczych; dane użytkownika są tu doskonale chronione,
- - wygoda – nie musisz nosić ze sobą portfela, bo za zakupy w łatwy sposób zapłacisz telefonem, a nawet smartwatchem,
- - łatwość uzyskania – cyfrowy instrument płatniczy możesz otrzymać w kilka minut, składając wniosek (jeżeli to konieczne) poprzez aplikację banku.
Zamów mobilną kartę w Santander mobile!
Po zapoznaniu się ze wszystkimi możliwościami i korzyściami, które oferuje wirtualna karta płatnicza, chcesz ją mieć? Nic prostszego! Klienci Santander Bank Polska mogą ją zamówić, wykonując 3 proste kroki:
- - zaloguj się do aplikacji banku i przejdź do zakładki Karty i płatności mobilne,
- - określ, czy chcesz wariant Visa, czy Mastercard i wybierz typ – debetowa lub kredytowa,
- - wypełnij i złóż wniosek.
Gotowe! Po pozytywnej weryfikacji (dotyczy wariantu kredytowego) Twoja mobilna karta będzie dostępna w aplikacji. Od razu sprawdź, jak komfortowe jest korzystanie z niej i ciesz się wygodą płatności telefonem!
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)