Rozwiń skrzydła

Leszno — 29 listopada 2015 — Udostępnij

Rozwiń skrzydła

Leszno — 29 listopada 2015 — Udostępnij

W internecie znalazłem informację, że w Miejskim Ośrodku Kultury odbywa się finał lokalnego talent show „Rozwinąć skrzydła”. Miały być występy laureatów, a potem koncert gwiazdy X Factora – Grzegorza Hyżego. Nigdy o nim nie słyszałem, ale to akurat o niczym nie świadczy. Poszedłem w tamtą stronę. Muzyka dudniła z daleka, akurat trwała próba. W środku kłębiły się dziewczynki z jakiejś lokalnej grupy tanecznej. Miały wręczać nagrody. Wyglądały jak papugi. Ciężko się je fotografowało, bo gdy tylko podnosiłem aparat do oka, wszystkie, jakby na umówiony sygnał, zwracały twarze w stronę obiektywu i uśmiechały się w wyćwiczony sposób. Nie umiały odpuścić. To było silniejsze od nich.

Chciałem uciec przed mrokiem. Nie lubię tego pierwszego obchodu miasta robić w ciemności, bo ona zaburza odbiór. Można ulec złudzeniu, że ciemność jest dla miasta stanem jedynym i właściwym, że innego nie ma. Jak się jest samemu w obcym mieście, łatwo w to uwierzyć. Zwłaszcza teraz, gdy dni są coraz krótsze, a słońce z trudem przedziera się przez chmury. Chciałem więc od tego uciec.

Przed salą stało już kilka nastolatek. Gdy zza drzwi zabrzmiały pierwsze słowa jakiegoś kawałka, który najwyraźniej jest hitem, objęły się i zaczęły piszczeć. Wyglądały tak, jakby kompletnie nie mogły uwierzyć, że to się naprawdę dzieje. Niektóre miały łzy w oczach.